top of page
ME.jpg

Vystudoval jsem dokumentární tvorbu na FAMU a kromě režie se dlouhodobě věnuji práci s kamerou a fotografování. Pro humanitární organizaci Adra jsem natočil krátké dokumenty a pořídil fotografické série o jejích aktivitách na Ukrajině, v Kambodži a Myanmaru. Na východní Ukrajinu se vracím opakovaně. Můj bakalářský film Ukažte mi válku přibližuje práci fixerů a jejich roli při vytváření zpravodajského obsahu z válečné zóny. Absolventský projekt Zapomenutá válka vede diváka územím podél frontové linie na východní Ukrajině pomocí interaktivního přístupu.


Jako kameraman na volné noze pracuji na komerčních i dokumentárních projektech. Spolupracoval jsem na dokumentech České televize a několik let jsem natáčel krátké spoty pro vládní kampaň HateFree Culture. Tři roky jsem pracoval pro Lékaře bez hranic jako tvůrce audiovizuálního obsahu a stál jsem u zrodu úspěšného podcastu Mlčení zabíjí, na kterém spolupracuji dodnes. Natočil jsem také krátký dokument (Ne)zapomenutí o lékařské péči ve frontových vesnicích na východní Ukrajině a televizní dokument o boji s dětskou tuberkulózou v Tádžikistánu.


Vzhledem k časté práci v nestabilních oblastech jsem absolvoval bezpečnostní kurz pro humanitární pracovníky. Domluvím se anglicky a rusky.

+420 776 880 856

KDO TAKÉ JSEM

TRAILOVÝ BĚŽEC

K běhání jsem se dostal na začátku roku 2020 a přestože jsem zpočátku trénoval na silnici, brzy jsem se přesunul do kopců a lesů. Po několika měsících pořádného tréninku jsem vyhrál etapový závod přes Šumavu a na horském běhu v Krkonoších skončil druhý v kategorii. Dokončit 50 km trať s 2000 m převýšení mi trvalo méně než pět hodin. Na 48km Cortina Trail v italských Dolomitech jsem skončil v top 10% všech běžců.


I když mám raději hory, rád si občas zaběhám i na silnici. Uběhl jsem svůj první rovinatý maraton pod 3 hodiny, čímž jsem se rovnou kvalifikoval na bostonský maraton. Kdo ví, třeba mě moje kroky povedou právě tam.

KULTURNÍ ZVĚDAVEC

Pastevci v Mongolsku a Kyrgyzstánu, večerní ruch na přeplněných tržištích měst v Sýrii, každodenní život izraelského kibucu i palestinského uprchlického tábora. Každá kultura, kterou jsem navštívil, byla svým způsobem fascinující. Baví mě objevovat barvy lidské civilizace, její světlá místa i temná zákoutí.Ať už navštěvuji cizí země jako turista nebo jako dokumentarista, vždy se snažím poznat co nejvíce z místních tradic a kultury.

MILOVNÍK HOR

Nejprve Tatry a Alpy, později Kavkaz a Ťan-šan. Hory lákají svou nesmírnou velikostí, umí být smrtelně nebezpečné i ledově klidné.

I když jsem poslední dobou spíš na horské běhy, pořád je velká radost vzít batoh, stan a spacák a vyrazit na pár dní někam, kde to pod vrcholky skal voní dálkami.

ODOLNÝ CESTOVATEL

Od dětství žiji v zemi, kde se střídají čtyři roční období. A proto pro mě platí, že na počasí nezáleží. Fotil jsem několik dní zimního přechodu slovenských hor a spal jsem s vybavením ve stanu při teplotách hluboko pod bodem mrazu. Natáčel jsem ve spalujícím žáru Tádžikistánu a plahočil jsem se několikadenní mlhou na Islandu.


A jak se doma vždycky říkalo: "Neexistuje špatné počasí, jen špatné oblečení."

bottom of page